POSTŘELENÁ (AUDIO)KNIHAPopulární hudebně-kabaretní projekt party více či méně známých hudebníků a divadelníků rozšíří svou diskografii o vůbec první audioknihu! Počin, jehož předlohou je úspěšná Postřelená kniha z roku 2013, vychází pod názvem Postřelená (audio)kniha dnes, tedy v pátek 1. července u Supraphonu a kromě samotného Kašpárka uslyšíte například Jiřího Lábuse, Oldřicha Navrátila, Kamilu Špráchalovou, Aňu Geislerovou a další. Nechybí ale ani původní písničky, které jsou průřezem ze všech dosavadních čtyř vydaných alb Kašpárka v rohlíku.

 

“Vážení posluchači bejbypankových vylomenin! Máte jedinečnou možnost zaposlouchat se do výživných příběhů mého pojančeného života. Sám jsem je načetl s četnými vadami řeči, avšak upřímně od plic, jak nejlépe mi dech dovolil. Taktéž jsem si pozval zkušenejší kamarády, kteří se vrhli do duležitých rolí vedlejších i postranních, a moc jsme si to všichni užili,” komentuje audioknihu sám Kašpárek České republiky. více

A jak to celé začalo? Rádio Junior poslalo na výzvědy Ušouna, aby od Kašpárka zjistil, o čem vlastně ta jeho kapela v těch svých písničkách zpívá.  A tak si Kašpárek sednul k mikrofonu, slupnul jednu jitrničku jen tak s chlebem, řekl si pár jazykolamů pozpátku a pustil se do toho. Seriál 54 Kašpárkovských písní může začít:  

 

“Ahoj, od mikrofónu rádia Junior se vám hlásí bejbypankový senior - totiž  já, Kašpárek Český republiky, kapleník bejbypankový kapely Kašpárek v rohlíku.”    

“Říká se, že jde hlavně o rytmus, ale pozor, každej správnej song má i svůj příběh, je v něm spousta slov a rýmování a proto jsem tady já, průvodce po textech mojí hudební partičky.”

 

….Tak napněte uši a poslechněte si, jak je to dál……